V, VI Runda MP, Runda Puchar Polski, Pucharu MACEC, 70 jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Tatrzański im. im. Kazimierza Jurkowskiego

18 lipca 2015

Zarząd AMK „GORCE” w Nowym Targu jest organizatorem zlecanej przez Główną Komisję Sportów Motocyklowych przy Zarządzie Głównym PZM w Warszawie V, VI Rundę Mistrzostw Polski, V, VI Runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego oraz Międzynarodowego Pucharu MACEC, która odbędzie się w dniach 1,2 sierpnia 2015 (start godz.10.00). Impreza posiada charakter szczególny z uwagi na 70 jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Tatrzański im. im. Kazimierza Jurkowskiego. Trasa rajdu jak to nakazuje tradycja związana z postacią tego niezapomnianego działacza i sportowca będzie znajdować się w masywie Gorc. Jak to było w latach 30-tych, kiedy to odbył się I Rajd Tatrzański odcinki charakteryzować będą się potokami, półkami skalnymi, przeszkodami w postaci drzew i stromych podjazdów. Jest to również okazja przypomnienia postaci mec. Kazimierza Jurkowskiego, oraz historii i osiągnięć sportowych klubu nowotarskiego. Przygotowano na tą okoliczność biuletyn informacyjny oraz wystawę starych fotografii a także zostanie wystawiony przechodni Puchar im. Kazimierza Jurkowskiego z roku 1949 wraz z tabliczkami zwycięzców. Specjalną atrakcją oprócz wystawy będzie przygotowany w bazie zawodów specjalny pokazowy odcinek (baza rajdu PARKING KOWANIEC – DŁUGA POLANA). To nie jedyna atrakcja, bowiem obok strony sportowej odbędzie się parada motocyklistów i zawodników biorących udział w zawodach ulicami miasta Nowego Targu, którzy na nowotarskim rynku stoczą pojedynek pokazowy o Puchar Burmistrza miasta Nowego Targu. Honorowym sędzią zawodów pokazowych będzie Burmistrza miasta Nowego Targu. Planowany również jest na nowotarskim rynku koncert muzyki Country dnia 1.08.2015 o godz. 18.00.

Wzorem ubiegłego roku do wspólnej organizacji imprezy zaproszono sekcję IPA Nowy Targ. W paradzie motocyklistów uczestniczyć będą goście z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, prawdopodobny udział w paradzie jest również gości z zagranicy Słowacji, Włoch. Grupa ta spotka się w Nowym Targu z gospodarzem miasta oraz władzami klubu.

Władze klubu AMK „GORCE” Nowy Targ zapraszają wszystkich sympatyków sportu motocyklowego oraz mieszkańców na zawody oraz pokazy i koncert na płycie rynku w Nowym Targu.