VII,VIII Runda MP.PP.CT 30/31.07.2016

15 lipca 2016
Mistrzostwa Polski Trial 2016

Zarząd AMK „GORCE” w Nowym Targu jest organizatorem zlecanej przez Główną Komisję Sportów Motocyklowych przy Zarządzie Głównym PZM w Warszawie VII, VIII Rundy Mistrzostw Polski oraz VII, VIII Rundy Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Odcinki jazdy obserwowanej będą znajdować się na torze treningowym, zawody odbywać się będą na terenie zamkniętym. Dodatkowa atrakcją przygotowaną dla publiczności są 3 odcinki jazdy obserwowanej umiejscowione na brzegu nowotarskiego lotniska są siadującego z tarasem widokowym na miasto Nowy Targ. Przejazd zawodników następuje poprzez kładkę na rzece Biały Dunajec. Zawody odbywają się pod patronatem burmistrza miasta Nowego Targu i organizowane są wspólnie z Wydziałem Kultury, Sportu i Promocji ratusza nowotarskiego. Przewidywany start zawodów w dnia 30/31.07.2016 o godz.10.00. Jest to 6 edycja pod nazwą „TRIAL COUNTRY 2016” z przewidywanym koncertem muzyki country, paradą zawodników i zaproszonych gości ulicami miasta Nowego Targu. Parada wyruszy z toru treningowego AMK „GORCE” przy ul. Szaflarskiej 103A do Rynku w Nowym Targu 30.07.2016 o godz. 17.30. Do udziału w paradzie zaproszeni zostali członkowie nowotarskiego oddziału IPA. Na torze treningowym gdzie odbędzie się  koncert muzyki Country w dniu 30.07.2016 o godz. 18.30 zorganizowany również zostanie pokaz technicznej jazdy zawodników biorących udział w zawodach w rywalizacji o Puchar Burmistrza miasta Nowego Targu.

Firma SHERCO nosi się z zamiarem zorganizowania zawodów dla dzieci na specjalnie przygotowanym odcinku. W dniu 31.07 bezpośrednio po zakończeniu zawodów odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów.
Zarząd AMK „GORCE” w Nowym Targu zaprasza kibiców Podhala na zorganizowaną imprezę która oprócz strony sportowej i rywalizacji zawodników posiada element i alternatywę spędzenia czasu wolnego w rytmie muzyki country bliskiej i charakterystycznej dla sportu motocyklowego.