69 Rajd Tatrzański im. K. Jurkowskiego, VII/VIII Runda MP,PP, CT oraz Puchar MACEC

4 sierpnia 2014

W dniach 2/3.08.2014 w Nowym Targu w masywie Gorce odbył się kolejny 69 Rajd Tatrzański im. K. Jurkowskiego. To długoletnia tradycja kontynuowana od wielu lat przez nowotarski klub AMK „GORCE” Nowy Targ. Mamy wielką nadzieję że młode pokolenie trialowców będzie pamiętać postać mecenasa Kazimierza Jurkowskiego twórcy rajdu, działacza i co roku indywidualnie i zespołowo będą walczyć o puchar przechodni ufundowany w 1949r przez PKM. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej rajdu został Gabriel Marcinów – BKM Bytom. Drugie i trzecie miejsce zdobyli Michał i Jakub Łukaszczyk z AMK „Gorce” Nowy Targ. Puchar przechodni pozostał w Nowym Targu bowiem zwycięzcami zespołowymi pozostali motocykliści z Nowego Targu.

Trasa rajdu zgodnie z tradycją Rajdów Tatrzańskich i Mistrzostw Polski Trial została przygotowana w pięknych i atrakcyjnych terenach i lasach Wspólnoty Wsi Waksmund – teren urozmaicony w potoki uskoki, skały, podjazdy. W tych naturalnych warunkach rozegrała się walka VII, VIII rundy OIMP, Pucharu Polski, Classic Trial oraz III,IV Rundy Pucharu MACEC.

Bezkonkurencyjny okazał się zawodnik klubu BKM Bytom Gabriel Marcinów który zwyciężył w klasyfikacji generalnej OIMP, Pucharze MACEC grupy „A”. Drugie i trzecie miejsce zdobyli Michał i Jakub Łukaszczyk z AMK „Gorce” Nowy Targ w tych kategoriach. W kategorii grupu „B” Pucharu MACEC dominowali zawodnicy klubu „SMOK” Kraków zdobywając I, II miejsce przez Tomasza Kuzaka oraz Krzysztofa Martyna. Trzecim zawodnikiem w tej grupie był Dariusz Błaszczyk z klubu „SPARTA” Wrocław. W kategorii „MŁODZIK” OIMP bezkonkurencyjni byli zawodnicy klubu nowotarskiego Łukasz Zborowski, Daniel Nykaza, Bartłomiej Korczak. Puchar federacji Motocyklowej Europy Środkowej MACEC rozgrywany był na tych samych odcinkach co Mistrzostwa Polski Trial. Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi które zastały wręczone przez Burmistrza Miasta Nowy Targ mgr M. Fryźlewicz.

Pozostali zawodnicy AMK „GORCE” Nowy Targ, Bogusław Sięka, Rafał Ścianek, Tomasz Siaśkiewicz, Wojciech Pyszkowski odnotowali również sukcesy w swojej kategorii. Jak ostatnio bywało grupę Classic Trial wygrał zawodnik klubu Trial Ochotnica Piotr Serek.

Zarząd AMK „GORCE” był organizatorem 4 edycji zawodów trialowych o randze krajowej i międzynarodowej z bogatą i atrakcyjną oprawą sportową oraz rozrywkową. Parada motocyklistów ulicami miasta Nowego Targu, pokazy motocyklowe klubu oraz koncert zespołów COUNTRY na nowotarskim rynku ma być propozycją atrakcyjnego spędzenia czasu dla młodzieży i mieszkańców Podhala, rzeczą równie ważną jest popularyzacja sportu motocyklowego oraz prezentacja zawodników, tradycji i uzyskanych wyników przez nowotarski klub. Od kilku lat imprezie patronuje Burmistrz Miasta Nowy Targ i jest ona wspólnie organizowana z Wydziałem Infrastruktury Społecznej i Promocji UM Nowy Targ. Tak ogromna impreza nie mogła by się odbyć bez wsparcia licznych sponsorów oraz sił porządkowych KPP Nowy Targ, Straży Miejskiej Nowy Targ. Organizator ta drogą kieruje słowa podziękowania wszystkim instytucjom, sponsorom za pomoc i wsparcie.